Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když si člověk pořídí kolo, jako je tandem, musí počítat s tím, že zabere více místa než běžné kolo. Kam tedy s ním ? Pokud máte rodinný dům, místo neřešíte, my jsme se ale museli vměstnat do našeho malého podnájmu i s kolem.

Kolo, které má 2,5 m na délku, jsme tedy umístili do chodby, která naštěstí byla řešená do písmena L, takže ve výsledku nám nepřekáželo. Ovšem máme ještě každý další kolo,  takže jsme museli někam umístit navíc 2 kola. Ta se nakonec dala před tandem, takže kdokoliv kdykoliv přišel na náštěvu, pochopil, že jsme opravdu "vášniví" cyklisti.

Ovšem přišla chvíle, kdy jsme byli nuceni koupit si vlastní byt. Naše kritéria byla jasná - maximálně do druhého patra, samozřejmě mít patřičné místo v bytě a také aby byla dostatečně široká chodba na vytočení se s kolem v mezaninu. Takový byt jsme  skutečně našli ! Někomu může připadat neskutečné, omezovat svůj výběr bytu kvůli kolu, ale do sklepa by se stejně nevešlo a v kolárně skončila naše další 2 samostatná kola, o které máme strach a které pravidelně kontrolujeme.

Proč maximálně do druhého patra ? Představte si, jak vynášíte 25 kilové kolo do 6tého patra. Nepředstavitelné ! A to uvádím váhu bez báglů, navíc není jednoduché se vytočit v meziposchodí a není jednoduché potkat souseda s tímto kolem na schodech o). Za další je nutné natrénovat manévr do bytu s následnou otočkou.tak, abychom mohli zase bezproblémově z bytu ven. 

Pokud zvádnete tyto zdánlivé maličkosti, nic vám nebrání v tom, si tandem pořídit.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

naše zkušenost

(DJ (DJ-team), 20. 12. 2007 21:17)

Naše třiapůlté patro byla koukám odvaha. Tandem jsem tam vláčel ti roky, nakonec jsem jej nosil na výšku. Sedlovku (spojnici střed štangle) řidiče sem měl na rameni, sklopen řídítka a při 180 cm mé výky pohoda, problém byl to vyrvat po projížďce.