Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Od chvíle, kdy jsme se rozhodli vzít se, věděli jsme, že na kole. Zažít něco netradičního, na co budeme rádi vzpomínat. Zajímavý termín připadl na 7.7.2007 i z důvodu 2 státních svátků, které jsou předtím, protože rodina ze vzdálenějších koutů naší republiky se tak mohla v klidu přemístit k nám a nemuseli si brát dovolenou. Spojili jsme jednoduše příjemné s užitečným.

Naše přípravy začaly již v říjnu, kdy bylo nutné  rezervovat termín. Postupně jsme si vyřídili oznámení, prstýnky, oběd v restauraci, kde dále "pařit", kolik osob, co a jak na sebe a tak dále a tak dále.

Své svatební boty mám doma už 5 let ! Byly náhodou ve výprodeji za 100 Kč ! Věděla jsem, že se v nich jednou vdám, ovšem podpatek má 11 cm, takže při výšce 180 cm, si můj nastávající musel pořídit cylindr. K cylindru jsem vyrobila motýlka z černé lepenky a pěkně i s tykadýlky. Svatební róbu bych na kole nevyužila, buď by se zapletla do řetězu nebo do špic a pád jsem riskovat nechtěla. Takže jsem si koupila sukni, k tomu tričko, rukavice jsem měla po mamince, která se v nich taky vdávala a ještě jsem to doladila paraplíčkem z půjčovny. Ženich vše potřebné měl, jen bílou košili jsme koupili.

Už zbývalo jen vyparádit naše kolo. Porcelánovou panenku jsme umístili na přední nosič (mimochodem ta byla v prodeji za pár korun, někde v levné knize),svatební kytka byla pak na zadním nosiči. Špice a řídítka jsme ozdobili bílými pentlemi a na závěr jsme dostali vlaječku na kolo. Bylo to perfektní, začali jsme se těšit, ale i obávat. Především z počasí. Den předtím ve 23,00 hodin začalo intenzivně pršet a my začali vymýšlet plán B, a to, že pojedeme taxíkem. Počasí se nakonec umoudřilo a my mohli v klidu plán B vypustit z hlavy.

Na tandemech jsme vyjížděli společně se svědky a když jsme vyjížděli od baráku, tak nám sousedi tleskali. Jízda na kole byla v pohodě i to paraple, byť byl vítr, tak se nehnulo, ženichův cylindr držel a můj hóóódně nalakovaný účes taky !!. Po obřadu si nás odchytla nějaká novinářka, udělala pár snímku a šup v pondělí jsme byli v novinách. Byla to příjemná tečka na závěr.

Po focení následovala okružní jízdu po Hlavní třídě v Porubě, která jednoduše neměla chybu. Lidi se zastavovali, mávali, tleskali, někteří dokonce vybíhali z hospody a něco hulákali, a my se jen smáli.

Po dobrém obědě, jsme se vydali na chalupu, tentokrát všichni auty, kde se narazila bečka piva,  grilovalo se a jedlo se,  všichni jsme se dobře bavili.

Byl to úžasný zážitek, na který nikdy nezapomeneme. Všechno se naplánovat nedá a tak děkujeme všem zúčastněným za podporu a dobrou náladu, velice nás to potěšilo.

NECHTE SE NÁMI INSPIROVAT A ZAŽIJTE NĚCO NETRADIČNÍHO

 

Náhledy fotografií ze složky Svatba na kole

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

težká závist

(DJ (DJ-team), 20. 12. 2007 21:24)

Tak to my měli dvojkolo na autě a na oznámení, to je mazárna. Gratulujeme. Počkejte, až budete vymýšlet kam se sedačkou, ojí.. to pak jde raz da :o).