Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ještě že někdo vymyslel vozík za kolo, jinak bychom s naší malou princeznou nemohli na společné výlety, tak brzy po narození. Zvažovali jsme jaký vozík koupit a nakonec vyhrál Croozer. Chtěli jsme využít kombinaci kočárku, za kolo a na turistiku. Cenově je také přijatelný, jen barva se nám moc nelíbila. Bohužel vyrábí se pouze v modré variantě.

Proto, abychom mohli s Klárkou vyjet, museli jsem udělat nějaké úpravy. Dovnitř jsme použili autosedačku Maxi Cosi, která je podložená molitanem, aby to tlumilo co nejvíce otřesy a samotnou autosedačku jsme vystlali také molitanem a tvrdším kartonem, aby ležela v rovné poloze. Pro zadní odvětrání jsme použili dvě šňůrky, které jsme přichytili suchým zipem, takže za jízdy, může být zadní část otevřená. To se nám osvědčilo při velkých vedrech. Ještě jsme otvor doplnili o síťku proti slunci z auta, protože se nám stalo, že Klárce nalítali do vozíku mušky. A byly to zrovna takové ty potvůrky, které lozí všemi směry, takže pomyšlení, že takový hmyz lozí po naší dceři, bylo hrozné. Další úprava se týkala úchopného madla. Protože jsme oba dost vysocí, je pro nás rukojeť nízko, tak manžel nechal navařit takový nádstavec a tím se rukojeť prodloužila.

K vozíku jsme dokoupili sluneční clonu, síťku proti prachu a pylu. Sluneční clona je ovšem neprodyšná, takže když jsou velká vedra, namočíme plínku a jednoduše ji přichytíme pod gumy síťky proti hmyzu. Klárka má tak potřebný stín a vlhčí vzduch.

Celková délka našeho tandemu a vozíku je 3,70 m. Takže jsme vozík opatřili několika blikačkami navíc vzadu i vpředu. V zadní části máme reflexni cedulku "long vehicle", což není daleko od pravdy o).

No a samotná Klárka zvládá jízdy naprosto perfektně a bez problémů. Samozřejmě je nutné zajistit ji vše, co potřebuje. Navíc je to klidné a pohodové dítě, takže jízdy s ní si užíváme.