Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem došli k myšlence, že si pořídíme dvojkolo neboli tandem ? Úplně jednoduše, náš kamarád nám zapůjčil svůj tandem a po první zkušební jízdě bylo jasné, že tohle si musíme pořídit. Náš první rozjezd se sice neobešel bez sprostých slov a chyběla nám jistá synchronizace, navíc partner je levák a já pravák, takže každý jsme zvyklí sestupovat z kola na jinou nohu, ale takové maličkosti si brzy vyjasníte a šlape to jako po másle. Samozřejmě to nebyla otázka jednoho dne, vše šlo postupně. Dopracovali jsme se také k tomu, že jsme začali jezdit s nevidomými dětmi na výlety. Byla to organizace školy v Opavě, která pro tyto děti zařizovala víkendové akce na kolech. Chyběli jim "vodiči" a tak jsme se nenechali dlouho přemlouvat. Když zjistíte, že máte zodpovědnost a defacto se musíte spolehnout na své fyzické schopnosti, dodá vám to příjemný pocit, že jste někomu udělali radost a vše dopadlo dobře.

Měli jsme štěstí. firma, která tandemy skládá, byla blízko našeho bydliště, takže jsme se domluvili na schůzce a začali skládat kolo  na míru. Jsme oba dost vysocí, což je do jisté míry výhoda. Můžeme se střídat v řízení, jen sedlo stačí mírně poupravit. Stačilo už jen splnit naše nároky, samozřejmě taky cena hrála roli. Dohodli jsme se do ceny 45 000 Kč. Protože se blížila výstava kol v Brně, měli jsme své kolo postavené do jednoho měsíce. Byli jsme nedočkaví a celí natěšení. Na výstavu jsme samozřejmě jeli a byli pyšní, že ten krásný "stroj" patří nám. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Začátky na dvojkole

(Milda, 14. 2. 2011 10:06)

Zaujalo mě dvojkolo jako dopravní prostředek zejména nyní v době kdy jsem se seznámil s bajkerkou. V roce 2007 mě na Sudetech předjel jeden smíšený tandem, dost jsem jim záviděl že byli rychlejší i v terénu při závodě. Koupil jsem teď tandem a rád bych vstřebal všechny informace k bezpečnosti jízdy na něm. Přivítal jsem postřehy z této Vaší stránky. Jestlipak jsou vyčerpávající, nebo můžete ze zkušenosti ještě něco dodat?

Re: Začátky na dvojkole

(tasík, 5. 5. 2011 20:37)

omlouvám se za pozdní reakci,čas letí. Blahopřeji k pořízení tandemu ( kdo jednou zkusí nechce jinak, to bylo a je u nás)Nevím,co by Vás tak moc zajímalo v jízdě na tandemu, sami jsem to řešili - praxe a čas ukáže. Já osobně jsem to nevydržel a sáhnul jsem po dalším stroji - lehokole Azub Max. Takže, pokud máte nějaké konkrétní dotazy, pište. Zdraví vás a přeje mnoho šťastných kilometrů Martin s rodinkou

Dvojkola u nas

(Karel, 27. 8. 2009 18:46)

Ztravim, mame nove dvojkolo z britane, kotoucove brzdy, nosice atd cena do 20tis i s dopravou, kdyby chtel nekdo dalsi informace tak se muzete ozvat na email funda_k@seznam.cz . je trochu problem s dopravou, ale ne nijak velky.

Dvojkolo

(Kačenka,Monullka, 15. 7. 2008 15:02)

Mohla bych se zeptat kde se da takove kolo sehnat?Ale samozdrejme uz postavene a jaka by byla cena?Dekuji kontaktujte me na kacu.lin@seznam.cz

Nadšený

(Miloš Odložil, 29. 7. 2007 10:38)

Dobrý den.
Včera jsem měl možnost se s Vámi seznámit a vidět dvojkolo takhle zblízka. Jsem z Vás nadšený, doma jsem rodince o Vás vyprávěl a byl jsem zvědavý i na Vaše webové stránky.Líbí se mi Vaše filosofie,,Partnerství na tandemu utužuje partnerství v životě. Krása. Přeji do života i na kole vše nejlepší a spoustů kilometrů bez nehody.
S pozdravem Odložil Miloš